سمعک ها در شکل ها و اندازه های مختلفی ساخته می شوند و این ویژگی ها نحوه مراقبت و نگه داری از آنها را تعیین می کنند. سمعک های نامرئی و داخل گوشی که درون گوش قرار داده می شوند، جرم گوش بیشتری را جذب می کنند، در حالی که سمعک های پشت گوشی که در طول روز در معرض تعداد بیشتری از عناصر خارجی هستند و می توانند گرد و غبار و مواد زائد را جذب کنند. در ادامه با تعمیر سمعک با ما همراه باشید.

 

سمعکهای شما یک سرمایه گذاری است و آنها شما را به دنیای اطراف متصل می کند. بعد از انتخاب سمعک های مناسب، ما دستورالعمل هایی را برای مراقبت از سمعک های شما ارائه می دهیم. با اعمال مراقبت های روزانه از سمعک، عمر سمعک های خود را افزایش دهید.

 

مطلب پیشنهادی: قیمت سمعک

مراقبت های روزانه از سمعک

 

سمعک ها دستگاه های کوچک قدرتمندی هستند که از قطعات الکترونیکی حساس ساخته شده اند. در طول روز از خیس شدن آنها یا قرار گرفتن در معرض دمای شدید (گرم یا سرد) خودداری کنید.

 

استفاده از رطوبت گیر و دیگر لوازم جانبی

 

سرمایه گذاری در تجهیزاتی مانند تستر باتری و باکس رطوبت گیر را در نظر بگیرید. رطوبت ممکن است در طول روز در سمعکهای شما در اثر عرق کردن یا بر اثر وضعیت اب و هوایی جمع شود. شما می توانید به سادگی سمعک های خود را در داخل رطوبت گیر قرار دهید و بگذارید تمامی رطوبت به راحتی خشک شود.

 

سمعک های خود را خشک نگه دارید!

به یاد داشته باشید که سمعک های خود را قبل از شنا یا دوش گرفتن از گوش خود خارج کنید. حتی اگر سمعک های شما ضداب نیز باشد بهتر است در معرض آب قرار نگیرد.

 

روزانه صدای سمعک خود را چک کنید

 

هر روز صدای سمعک های خود چک کنید تا مطمئن شوید که آنها در شرایط عملکردی مناسبی قرار دارند. می خواهید مطمئن شوید که صداها واضح و صاف و قوی هستند – ضعیف یا اعوجاج دار نباشند.

 

باتری های خود را بررسی کنید.

باتری های خود را مرتباً بررسی کنید. هیچ کس دوست ندارد در یک لحظه مهم بدون باتری گرفتار شود! هنگامی که از سمعک خود استفاده نمی کنید، باتری ها را خارج کنید تا هوا به گردش هوا و خشک شدن آنها کمک کند.

 

سمعک های خود را تمیز نگه دارید.

 

هنگام تمیز کردن سمعک های خود، از یک پارچه خشک و نرم استفاده کنید. تجمع گرد و غبار، جرم گوش و رسوب روی سمعک را بررسی کنید. برای خشک کردن سمعک هیچ وقت از سشوار استفاده نکنید! گرما می تواند به سمعک های شما آسیب برساند.

 

عیب یابی سمعک

 

سمعک صدا نمی دهد

آیا میزان ولوم صدای سمعک را بررسی کرده اید؟ ممکن است به صورت ناخواسته دستتان به دکمه ولوم خورده باشد و صدای آن کاهش پیدا کرده باشد. در مرحله بعدی باتری سمعک را چک کنید شاید باتری تمام شده باشد. سعی کنید باتری ها را تعویض کنید تا ببینید آیا این کمک می کند یا خیر. در صورتی که با انجام امور گفته شده مشکل برطرف نشود، برای تعمیرات می توانید با ما تماس بگیرید.

 

صدای سمعک ضعیف است.

 

ممکن است چندین موضوع مختلف دخیل باشند. اگر از سمعک پشت گوشی یا رسیور در مجرا استفاده می کنید، تیوب انتقال دهنده صدا را بررسی کنید ممکن است مسدود شده باشد. آنها را جدا کرده و طبق دستور متخصص شنوایی خود آنها را تمیز کنید. احتمال دیگر می تواند این باشد که میزان شنوایی شما تغییر کرده باشد. برای سنجش شنوایی فعلی شما، می توانید به کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک پل رومی مراجعه کنید.

 

عملکرد متناقض!

 

آیا صدای سمعک قطع و وصل می شود؟ این می تواند یک تجربه ناامید کننده باشد. معمولاً این به دلیل کم بودن باتری سمعک می باشد. سعی کنید باتری ها را تعویض کنید و دوباره سمعک را روشن کنید. اگر این کار کمکی نکند، ممکن است یک مسئله مکانیکی وجود داشته باشد. از جدا کردن وسایل سمعک خودداری کنید. در عوض، آنها را برای تعمیر به کلینیک های شنوایی سنجی ارجاع دهید.

 

صدای سوت و فیدبک

 

سوت زدن و بازخورد با سمعک زمانی سوت می کشد که به درستی در گوش قرار نگرفته باشد. گاهی اوقات ممکن است صدای تقویت شده سمعک از گوش خارج شده و مجددا تقویت شود این حالت منجر به صدای سوت یا فیدبک می شود. در صورت بروز چنین اتفاقی، سمعک های خود را بیرون آورده و مجدداً آنها را وارد کنید تا مطمئن شوید که به درستی در گوش جای گرفته باشند. در صورت عدم رفع مشکل، سمعک را برای تعمیر ارسال نمایید.

 

چه زمانی سمعک را برای تعمیر به کلینیک شنوایی بیاوریم؟

هنگامی که برای اولین بار از سمعک خود استفاده می کنید، متخصص شنوایی شما در مورد عیب یابی و مراقبت از سمعک های شما دستورالعمل خاصی را ارائه می دهد. اگر شما همه دستورالعمل ها را امتحان کرده اید و هیچ چیزی کمکی نکرده است، برای تعمیرات با ما تماس بگیرید.

از جدا کردن قطعات سمعک، قرار دادن اشیاء تیز یا دستکاری قطعات آن خودداری کنید. این کارها می تواند منجر به آسیب دیدن سمعکهای شما شود و گارانتی سمعک را باطل کند.

 

مطالب مرتبط:

 

سمعک بزرگسالان و کودکان

 

تجویز سمعک در منزل

 

انواع سمعک

 

جدیدترین سمعک ها

 

قیمت سمعک