ممکن است از همان روزهای اول مشکلاتتان شروع شود به گونه ای که شما را از گرفتن و استفاده کردن از آنها منصرف کند و باعث بروز چالش هایی شود. در این بخش بیشترین مشکلات بیماران در مورد سمعک ها و راه های مقابله با آنها را آورده ایم.

 

۵ مشکل شایع در زمینه استفاده از سمعک

 

“می ترسم که آنها مرا پیر و مسن نشان دهند.”

 

بسیاری از مردم نگران این هستند که سمعک های آنها، این افراد را در معرض توجه قرار دهد، به خصوص کسانی که سمعک ها را با اندازه های بزرگ و دست و پا گیر به یاد می آورند. با این وجود مدلهای جدید کوچک و ظریف هستند؛ بعضی از این سمعک های هوشمند به قدری کوچک هستند که شما به سختی می توانید به وجود آن ها پی ببرید. ملیسا کارپ، شنوایی شناس شنوایی مرکز شنوایی شارلوت در کارولینای شمالی می گوید: “صادقانه باید گفت، مرتباً تکرار کلمه چی ؟ “و” چه گفتی؟ “بسیار قابل توجه تر و در معرض ار از استفاده از سمعک می باشد.”

 

من نمی توانم به صداها عادت کنم.

 

اگر به تازگی شروع به استفاده از سمعک کرده اید و برای مدت طولانی است که به خوبی اصوات را نشنیده اید، تقویت ناگهانی صداهای پس زمینه ممکن است در ابتدا برای بر به ویژه برای تقویت فرکانس های بالاتر آزار دهنده باشد. دبرا برندتسون ، شنوایی شناسی و مدیر دانشکده شنیداری انجمن گفتار شنیداری (ASHA) شنوایی آمریکا گفت: “هر چقدر دیرتر به استفاده از سمعک روی آورید و زمان زیادی را در سکوت صوتی بگذرانید، عادت پذیری به سمعک نیز دشوارتر خواهد شد، زیرا شما به زندگی در دنیایی ساکت تر عادت کرده اید. “.

شما می توانید از طریق توانبخشی شنوایی – مغز خود را آموزش دهید تا دوباره صداهای مختلف را بشنود – یا در جلسات یک به یک یا با استفاده از برنامه های مبتنی بر رایانه در خانه تمرین شنیداری انجام دهید.

 

“من صدای سوت می شنوم.”

 

این صدای سوت سمعک فیدبک نام دارد. و اگرچه بیشتر سمعک ها دارای ویژگی های حذف فیدبک هستند، اما برخی از افراد به دلیل تجمع جرم گوش یا جاگذاری اشتباه سمعک با مشکل فیدبک مواجه می شوند. فیدبک در درک صداهای گفتاری اختلال ایجاد می کند و صدای سوت ممتد آن آزار دهنده می باشد.

در سمعک های نامرئی و داخل گوشی مطمین شوید که سمعک به درستی در گوش قرار گرفته باشد. در سمعک های پشت گوشی اطمینان حاصل کنید که قالب گوش به درستی در مجرای گوش قرار گرفته باشد

 

صدا دیگر شفاف نیست

 

آندره استرکل ، شنوایی شناس و مدیر خدمات شنوایی شناسی در دانشکده پزشکی دانشگاه غربی وسترن رزرو در کلیولند می گوید: صدا خفه کننده و مبهم اغلب به دلیل تجمع جرم گوش یا سروومن ایجاد می شود. اگر گوش شما میزان زیادی جرم تولید می کند، ممکن است لازم باشد که گوشهای خود را مرتباً تمیز کنید. چند قطره از روغن گلیسیرین یا پراکسید هیدروژن را در گوش خود قرار دهید تا جرم گوش را نرم کند، یا یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی این کار را برایتان انجام دهد.

 

در استفاده از سمعک احساس راحتی نمی کنم

درد در مجرای گوش نیز می تواند از مشکلات فیتینگ سمعک باشد. اگر از سمعک نامرئی یا داخل گوشی سفارش دارید، متخصص شنوایی ممکن است بتواند با استفاده از ابزارهای ویژه تغییزات لازم را روی سمعک هوشمند شما انجام دهد. گاهی اوقات نیاز است تا مجددا قالب گوش گرفته شود تا به صورت مناسب در گوش و بدون ایجاد درد در آن قرار گیرد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید سمعک

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سمعک، نحوه خرید سمعک و دریافت مشاوره رایگان سمعک می توانید با کارشناسان کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک پل رومی ارتباط برقرار کنید.