فناوری های نوین سمعک به شما کمک می کنند تا صداهای گفتاری را به نحو احسن بشنوید و صداهای اضافی را تا حد امکان حذف می کنند. امروزه بسیاری از سمعک ها دارای ویژگی هایی هستند که کاربران سمعک ۵۰ یا حتی ۲۰ سال پیش نمی توانستنند این ویژگی ها تصور کنند. با جدیدترین تکنولوژی های سمعک و سمعک هوشمند همراه ما باشید.

 

میکروفن های جهت دار

 

یکی از بزرگترین موانع برای افراد کم شنوا، نویز پس زمینه می باشد. این نویز ها اصوات گفتاری تحت الشعاع قرار می دهند و شنیدن درست آنها را دشوار می کنند. میکروفون های جهت دار اصوات را فقط از یک سمت جمع آوری می کنند و از مداخله نویزهای اطراف جلوگیری می کنند.

در اکثر سمعک های مدرن این میکروفون ها به کار گرفته شده اند. این میکروفون ها می توانند تغییر حالت دهند و صداها از همه جهات را دریافت نمایند. در سمعک هوشمند لازم نیست که نوع عملکرد میکروفون را انتخاب کنید به دلیل اینکه بیشتر سمعک های هوشمند می توانند نوع صداهای اطراف شما را بشناسند و سوئیچ را بطور خودکار انجام دهند.

 

لوازم جانبی استریمی سمعک هوشمند

 

سمعک های امروزی می توانند با دستگاههای الکترونیکی شما ارتباط برقرار کنند: رایانه، تلفن های هوشمند و تبلت. فناوری استریمی مانند بلوتوث می تواند بطور بی سیم سمعک شما را به دستگاه های شما وصل کند تا مکالمات تلفنی، موسیقی و برنامه های تلویزیون های را به صورت مستقیم دریافت نمایید.

برخی سمعک ها امکان پخش مستقیم از تلفن های هوشمند و تبلت ها را دارند. اما برخی دیگر از سمعک ها از طریق لوازم جانبی و با واسطه به لوازم الکترونیکی بلوتوثی متصل شوند.

 

حلقه های شنوایی و Telecoils

سمعکها در مکالمه حضوری کمک زیادی می کنند اما در محیط های بزرگتر مانند سینما، فرودگاه و ورزشگاه ها وضوحشان کمتر و مبهم می شوند در چنین مکان هایی سیستم های حلقه ای (loop) می توانند کمک کننده باشند. این ها شبکه ای از یک یا چند میکروفون هستند که تبدیل به یک امپلی فایر شده و صدا را از طریق امواج الکترومغناطیسی انتقال می دهند. سیگنال ها توسط سیمی در سمعک یا دستگاه کاشت حلزون به نام telecoil یا T-coil جمع آوری می شوند. به طور کلی تله کویل و سیستم های حلقه ای در محیط های پژواکی و بازاوا مانند کلیسا منجر به بهبود شنوایی و درک گفتار در محیط های چالش زا می شوند.

 

تکنولوژی و انتخاب شما با سمعک هوشمند

 

اگر قصد خرید سمعک دارید، مدتی وقت بگذارید تا با شناخت انواع و اقسام و کارایی سمعک های بتوانید تصمیم بگیرید که چه سمعکی به درد شما می خورد و می تواند نیازهای شنوایی شما را برطرف کند. حتی اگر بودجه شما به خرید پیشرفته ترین و سمعک هوشمند نمی رسد، سمعک های رده متوسطی وجود دارند که با قیمت مناسب کارایی بسیار خوبی دارند. بنابراین نباید نگران باشید که نتوانسته اید پیشرفته ترین و گرانترین سمعک را بخرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سمعک و کارایی های مختلف آنها می توانید با کارشناسان کلینیک شنوایی سنجی سمعک پل رومی از طریق تماس تلفنی یا به صورت حضوری اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

مطالب مرتبط:

 

قیمت سمعک

انواع سمعک

جدیدترین سمعک ها