خانه / دسته‌بندی نشده / هنوز هم از این آدمها پیدا می شود ؟

هنوز هم از این آدمها پیدا می شود ؟

61699_442 copy

ایستاده‌ام توی صف ساندویچی که ناهار امروزم را سرپایی و در اسرع وقت بخورم و برگردم شرکت. از مواقعی که خوردن، فقط برای سیر شدن است و قرار نیست از آن چیزی که می‌جوی و می‌بلعی لذت ببری، بیزارم. به اعتقاد من حتی وقتی درب باک ماشین را باز می‌کنی تا معده‌اش را از بنزین پر کنی، ماشین چنان لذتی می‌برد و چنان کیفی می‌کند که اگر می‌توانست چیزی بگوید، حداقلش یک “آخیش!” یا “به به!” بود. حالا من ایستاده‌ام توی صف ساندویچی،‌ فقط برای این که خودم را سیر کنم و بدون آخیش و به به برگردم سر کارم.

نوبتم که می‌شود فروشنده با لبخندی که صورتش را دوست داشتنی کرده سفارش غذا را می‌گیرد و بدون آن که قبضی دستم بدهد می‌رود سراغ نفر بعدی. می‌ایستم کنار، زیر سایهء یک درخت و به جمعیتی که جلوی این اغذیه فروشی کوچک جمع شده‌اند نگاه می‌کنم، که آیا اینها هم مثل من فقط برای سیر شدن آمده‌اند یا واقعا از خوردن یک ساندویچ معمولی لذت می‌برند. آقای فروشندهء خندان صدایم می‌کنم و غذایم را می‌دهد، بدون آن که حرفی از پول بزند.

با عجله غذا را، سرپا و زیر همان درخت، می‌خورم. انگار که قرار است برگردم شرکت و شاتل هوا کنم، انگار که اگر چند دقیقه دیر برسم کل پروژه‌های این مملکت از خواب بیدار و بعدش به اغما می‌روند. می‌روم روبروی آقای فروشندهء خندان که در آن شلوغی فهرست غذا به همراه اضافاتی که خورده‌ام را به خاطر سپرده است. می‌شود ٧٢٠٠ تومان. یک ١٠ هزار تومانی می‌دهم و منتظر باقی پولم می‌شوم. ٣٠٠٠ هزار تومان بر می‌گرداند. می‌گویم ٢٠٠ تومانی ندارم. می‌گوید اندازهء ٢٠٠ تومان لبخند بزن! خنده‌ام می‌گیرد. خنده‌اش می‌گیرد و می‌گوید: “این که بیشتر شد. حالا من ١٠٠ به شما بدهکارم!” تشکر و خداحافظی می‌کنم و موقع رفتن با او دست می‌دهم.

انگار هنوز هم از این آدم‌ها پیدا می‌شوند، آدم‌هایی که هنوز معتقدند لبخند زدن زیبا و لبخند گرفتن ارزشمند است. لبخند زنان دستانم را می‌کنم توی جیبم و آهسته به سمت شرکت بر می‌گردم و توی راه بازگشت آرام زیر لب می‌گویم: “آخیش! به به!”

لینک کوتاه مطلب :

درباره سعید جنگ جوی

من سعید جنگ جوی هستم و برخلاف نامم صلح جو و صلح طلب هستم از آنجایی که مهندسی آی تی خوندم و از طرفی به روانشناسی علاقه دارم این دو علاقه به هم پیوسته و این سایت موفقیت رو بوجود آورده است. شاد و خندون باشید ;)

15 دیدگاه

 1. بابت پست های قشنگ و امید بخشی که میگذارید ممنونم
  انشاءالله همیشه برقرار باشید

 2. سلام خیلی خوبه ک دوروبرمون ازاین آدماپیدامیشه

  عالی بود

 3. واقعا خنده ام گرفت.واقعا نگرش زیبایی به زندگی هست که انسان میتونه با وجود این نوع نگرش ، همیشه احساس رضایت از خودش داشته باشه.

 4. سلام.خیلی جالب بود.منمبعضی وقتاادم اهنی میشم.امااین روایت تلنگرخوبی بهم زد

 5. قشنگ بود دیده قشنگی نسبت به زندگی بود.

 6. داستان خيلي جالب و شور انگيزي بود كه اول صبح با خوندنش تو محل كارم انرژي مثبت گرفتم كاش كه همه ما طرز فكرمون اينجوري بود.

 7. من واقعا معتقدم که لبخند یک معجزه است….

 8. سلام.
  مثل همیشه عالی.
  موفق و پایدار باشید.

 9. مطالب جالب و خواندنی دارید و خوب می نویسید اگر به زبان خودتان بیشتر بنویسید زیباتر و دلپذیرتر می شود. باتشکر سارا

 10. هنوز هم از این ادمها پیدا میشود فقط کافیست لبخند بزنید!

 11. زیباترین منحنی دنیا،لبخند است

 12. خیلی عالی بود ممنون!
  هی ازین پستای قشنگ قشنگ بذارید لطفا!
  سپاس

 13. قدرت اله ذلفان

  سعیذ جان از زحمات بی دریغت بسیار سپاس گزارم.از خداوند عزیز برایت سلامتی و عاقبت بخیری میخوام

 14. همیشه لبخند فراموش نشه لبخند بزنید برعکس دل ویرونه 🙂

  لبخند فراموش نشه بچه های موفق موفقیت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

 

bigtheme