در این نوشته به بررسی نسل جدید سمعک ها با تکنولوژی های پیشرفته میپردازیم.

 

نسل جدید سمعک ها با تکنولوژی های پیشرفته

 

ترجمه زبان ها، استریم مستقیم صدا و …

 

طبق اعلام موسسه ملی ناشنوایی و سایر اختلالات ارتباطی (MNIDCD) ، تقریباً ۳۰ میلیون آمریکایی می توانند از استفاده از سمعک بهره مند شوند. اما فقط درصد کمی از افراد کم شنوا از سمعک آن هم اکثرا به صورت تک گوشی استفاده می کنند. ۳۰ درصد آنها بالای ۷۰ سال و ۱۶ درصد آنها بین ۲۰ تا ۶۹ سال می باشند.

 

لورل کریستنسن ، مدیر ارشد شنوایی شناسی در گروه GN ، تولید کننده سمعک و وسایل کمک شنوایی ، می گوید بسیاری از افراد ممکن است از میزان پیشرفت سمعک ها در یک دهه اخیر آگاهی نداشته باشند. “سمعک ها در ۱۰ سال گذشته دستخوش تغییرات بزرگی شده اند … و واقعاً شروع به پاسخگویی مناسب به نیازهای افراد با مشکلات شنوایی کرده اند.”

 

در اینجا به برخی از جالب ترین پیشرفت های فناوری سمعک اشاره کرده ایم.

 

حتما بخوانید:

 

قیمت سمعک

راهنمای خرید سمعک

جدیدترین سمعک ها

 

سمعک های قابل شارژ

 

از مشکلات شایع کاربران سمعک تعویض باتری های ریز و کوچک سمعک می باشد و با توجه به اینکه بیشتر کاربران سمعک افراد سالخورده و مسن می باشد و در این گروه سنی مشکلات بینایی و حرکتی نیز مشهود می باشد، اهمیت این مشکل بیشتر می شود. کریستنسن می گوید: “بسیاری از افراد مسن از مهارت دستی بالایی برخوردار نیستند.” اما اکنون می توانند با خرید سمعک های قابل شارژ این مشکل را برطرف کنند: “شما شب ها به همان روشی که موبایل خود را شارژ می کنید سمعک را نیز می توانید شارژ کنید و روز بعد یک روز کامل از سمعکتتان استفاده کنید.”

 

اتصال به گوشی های هوشمند

 

برخی از جدیدترین و به روز ترین سمعک ها می توانند به صورت بی سیم به دستگاه های اندرویدی و IOS متصل شوند ، که مزایای کاملی را به همراه دارد. برای یک کاربر سمعک بهتر است هنگام صحبت کردن با تلفن، صدا را به راحتی بشنود. Staats می گوید: “یكی از بزرگترین ناتوانی های افراد كم شنوا، توانایی شنیدن صدا پشت تلفن می باشد.” زیرا این افراد قادر به دیدن فرد گوینده و لب خوانی نمی باشند. با اتصال گوشی های هوشمند به سمعک هوشمند، وضوح صدا بهبود می یابد و این مشکل تا حد زیادی برطرف می شود.

 

یکی دیگر از مزایای اتصال بی سیم: کاربران می توانند برنامه ای را دانلود کنند که به آنها امکان تنظیم سمعک در شرایط مختلف را می دهد. (برندهای سمعک برنامه های خاص خود را دارند که به روش های مشابهی انجام می شوند.) اگر در یک رستوران با سر و صدای بلند هستید، به عنوان مثال می توانید به سمعک بگویید که در کجا هستید و سمعک هوشمند به طور خودکار تنظیم می شود تا سر و صداهای پس زمینه را مسدود کند و درک اصوات گفتاری را بهبود بخشد. (نویز پس زمینه بزرگترین مشکل افراد کم شنوا می باشد.)

 

Aaron Moberly ، MD ، استادیار بالینی عصب شناسی در مرکز پزشکی OSU Wexner می گوید: “بیماران می توانند تغییراتی در بهبود عملکرد شنوایی خود در زندگی واقعی و در زمان واقعی ایجاد کنند. پاداش: شما لازم نیست برای تنظیم سمعک خود آن را لمس کنید.

 

این فناوری همچنین اجازه می دهد تا صدا از تلویزیون و سایر دستگاه ها به صورت مستقیم به سمعک پخش شود. موبرلی می گوید: “این ارتباط بسیار مستقیم تر است و وفاداری به سیگنال ورودی نیز بسیار بهتر شده است.”

 

مطالب پیشنهادی:

 

انواع سمعک

 

خرید سمعک

 

تجویز سمعک در منزل

 

فروش اقساطی سمعک