خانه / دسته‌بندی نشده / حتی همین درخت هم می‌تواند ! فیلم راز (Secret)

حتی همین درخت هم می‌تواند ! فیلم راز (Secret)

صاحبدلی به همراه دوستش از جایی می‌گذشتند. افرادي را دیدند که گرد درختی بزرگ زانو زده‌اند و از درخت می‌خواهند مراد آن‌ها را بدهد!

دوست صاحبدل به او رو کرد و گفت: “می‌بینی چه مردم کم‌خردی هستند!! چگونه یک درخت می‌تواند مراد آن‌ها رابدهد!؟” و صاحبدل گفت: “اگر یقین داشته باشی، حتی همین درخت هم می‌تواند مرادت را بدهد!”

اخیرا از شبکه چهار سیما فیلم جذاب راز (Secret) پخش شد که در آن به قوه جاذبه بین افکار و احساسات انسان و کاینات می‌پرداخت و می‌گفت که این رازی بزرگ است که هر کس بداند و بر اساس سه قاعده: ۱- درخواست ۲- تجسم دریافت و ۳- هماهنگی و تنظیم خود با کاینات برای اجابت درخواست عمل کند، بدون هیچ تردیدی به هر چه مي‌خواهد، می‌رسد.

این فیلم را خیلی‌ها دیدند. حتی به خاطر استقبال بی‌نظیر بینندگان این فیلم یک بار دیگر هم پخش شد. اما بعد از پخش فیلم، خیلی‌ها که هنگام دیدن آن تحت تاثیر قرار گرفته بودند و احساس می‌کردند که آن‌ها هم بالاخره به راز بزرگ جذب ثروت و اقتدار از کاینات دست یافته‌اند، بعد از مدتی همه چیز را فراموش کردند و به زندگی سابق خود برگشتند. مگر فیلمی با این زیبایی و اثربخشی چه چيزي کم داشت که تاثیر آن روی خیلی از بینندگان در حد صفر شد!؟

جواب این سوال را باید در جمله‌ای که صاحب‌دل به دوستش گفت جست‌وجو کرد: “یقین”

در واقع راز بزرگ فیلم راز، قاعده چهارم بود که گفته نشد و تلاش شده بود تا با استفاده از جلوه‌های سینمایی آن قاعده از قبل پذیرفته تلقی شود. غافل از این‌که اگر این قاعده طلایی درک نمی‌شد، تمام سه قاعده قبلی و به بیان صریح‌تر کل فیلم راز از ارزش می‌افتاد و این قاعده طلایی چیزی جز “یقین داشتن به این‌که سه قاعده قبلی کار می کنند!” نیست!

خیلی‌ها به کلاس‌های موفقیت می‌روند؛ خیلی‌ها کتابخانه شخصی‌شان از کتاب‌های موفقیت پر است، بسیاری از اشخاص هستند که شبانه‌روز در وصف کامیابی و مثبت‌نگری و معرفت و زیبایی و هزاران جلوه مثبت زندگی صحبت می‌کنند و شعر می‌سرایند و مطلب می‌نویسند. اما بسیاری از این آدم‌ها وقتی در احوال‌شان دقیق می‌شوی می‌بینی چون از ته دل به حرف خود یقین ندارند، لذا با وجودی که سخنانشان در بقیه اثر می‌کند، اما خود از برکت این کلمات جادویی بی‌بهره می‌مانند.

یقین چیزی فراتر از باور و اعتقاد معمولی است. یقین یعنی این‌که هیچ ناممکنی برای رخ دادن چیزی که انتظارش را داریم، وجود ندارد. در واقع هیچ ناممکنی جرات ابراز وجود ندارد! یقین یعنی مهم نیست بقیه چه می‌گویند! حتی مهم نیست کل دنیا چه می‌گوید! مهم این است که آن‌چه منتظرش هستیم حتما رخ می‌دهد.

وقتی یقین در دلی راه یافت دیگر هیچ کلام عاقلانه و هیچ نصیحت خردمندانه‌ای در گوش صاحب آن دل راه به جایی نمی‌برد. در حقیقت با آمدن یقین چشم به شکلی جدید دنیا را می‌بیند و ذهن به شیوه‌ای متفاوت با مسايل برخورد می‌کند.

در هر صورت لازم بود که این مطلب روزی در موفقیت به چاپ برسد و فیلم راز بهترین بهانه برای طرح این قاعده کلیدی موفقیت بود. بنابراین بیشتر از آن‌که به دنبال دانستن بیشتر باشید به این فکر کنید که چگونه می‌توانید یقین و ایمان محکم خود نسبت به موفقیت‌تان را از آسیب تردیدها و سیاه‌نمایی‌های ذهن خود و تراوشات ذهن‌های اطراف خود حفظ کنید.

اگر بتوانید با تکیه به خالق کاینات به یقینی خدشه‌ناپذیر و یکپارچه دست یابید دیگر همه چیز خود به خود حل است و نیازی به تقلا وجود ندارد و به واقع همان‌جا که هستید مرکز دنیا است!

آیا در انتظار یک زندگی آرام و پرشکوه و شادمانه‌اید! بسیار خوب، این انتظار حق شماست اما آیا یقین دارید که این چنین زندگی حق شماست! اگر یقین دارید، دیگر نگران نباشید و با تکیه بر این ایمان محکم هر گونه که صلاح می‌دانید قدم بردارید و اگر شک و تردید بر دل‌تان راه یافته، بلافاصله بایستید و الماس یقین وجود خود را صیقل دهید و آن را از غبار شک و ابهام پاک کنید. با خدای خود نجوا کنید و از او بخواهید سیاهی را به هر روشی که صلاح می‌داند از اطراف شما دور کند و به این‌که او چنین کاری می‌کند یقین داشته باشید.

آیا زیبایی می‌خواهید یا در جست‌وجوی ثروت و توانگری بی‌نهایت‌اید؟ موفقیت تحصیلی مستمر و بی‌نهایت را طالبید؟ و یا بهترین رابطه را با خود و اطرافیان و هستی طلب می‌کنید!؟ هیچ‌کدام از این مرادها مهم نیست! مهم این است که یقین داشته باشید حتما چنین خواهد شد. اگر یقین‌تان کامل و یک‌دست باشد مطمئن باشید که حتی یک درخت هم می‌تواند شما را به آن‌چه می‌خواهید برساند. این آن راز بزرگ خلقت است.

لینک کوتاه مطلب :

درباره سعید جنگ جوی

من سعید جنگ جوی هستم و برخلاف نامم صلح جو و صلح طلب هستم از آنجایی که مهندسی آی تی خوندم و از طرفی به روانشناسی علاقه دارم این دو علاقه به هم پیوسته و این سایت موفقیت رو بوجود آورده است. شاد و خندون باشید ;)

2 دیدگاه

  1. سلام . سال نو مبارك . مرسي . بسيااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار عالي 🙂

  2. عالی بود من واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

 

bigtheme