خانه / روانشناسی / تا این لحظه ۲۰۰۰ نفر این مرد را در خواب دیده اند.این مرد کیست؟!
سرور و هاست رایگان

تا این لحظه ۲۰۰۰ نفر این مرد را در خواب دیده اند.این مرد کیست؟!

مردی که در تصویر بالا می بینید تا به حال در خواب بیش از ۲۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان دیده شده است و در خواب ها به زبان های مختلف با اشخاص صحبت می کند. سایت ها و کمپین های زیادی در سراسر دنیا و شبکه های مجازی برای شناسایی او تشکیل شده ولی تا این لحظه کسی او را شناسایی نکرده و کسانی هم که او را دبده اند فقط در خواب هایشان بوده است. خیلی از افراد بارها او را در خواب می بینند و بعضی هم فقط یکبار دیده اند.

تمام افرادی که او را در خواب دیده اند هیچوقت همچین شخصی را در بیداری ندیده بودند و با این شخص آشنایی ندارند

داستان از کجا آغاز شد؟

در سال ۲۰۰۶ در نیویورک، بیمار روانپزشکی، چهره مردی را کشید که بارها در خواب هایش دیده بود. او همیشه برای آینده و زندگی اش به این زن توصیه هایی می کرده است.

این زن قسم می خورد که این مرد را هرگز در زندگی اش ندیده است. نقاشی این زن چند روز روی میز آن پزشک می ماند تا اینکه چند روز بعد، بیمار دیگری تصادفا تصویر را تشخیص می دهد و می گوید که آن مرد را اغلب در خواب هایش می بیند.

همچنین او ادعا می کند که او را هرگز در زمان بیداری ندیده است. آن روانپزشک تصمیم می گیرد تا آن تصویر را برای برخی از همکارانش بفرستد تا آنها هم به بیمارانشان نشان دهند. در طی چند ماه، ۴ بیمار این مرد را که چندین بار در خواب هایشان دیده بودند، شناسایی کردند. همه این بیماران به آن تصویر «این مرد» میگفتند. به همین دلیل سایت و کمپینی به همین اسم ( این مرد) تشکیل شد تا افراد بیشتری او را شناسایی کنند.

حداقل ۲۰۰۰ نفر ادعا کرده اند که این مرد را در خواب دیده اند؛ از شهرهایی چون لس آنجلس، برلین، سائوپائولو، تهران، پکن، روم، بارسلونا، استکهلم، پاریس، دهلی نو، مسکو و…

کسانی که او را در خواب دیده اند چه می گویند؟

رفتار این فرد در خواب متفاوت ارزیابی شده. با بعضی ها بسیار مهربان بوده و به آنها توصیه کرده و برای بعضی ها هم به شکل یک قاتل ظاهر گردیده که در اینجا صحبت بعضی از کسانی که او را در خواب دیده اند را با هم می خوانیم :

۱- من چند بار این مرد را در خواب دیدم که قدم زنان از کنارم رد می شد. او از من قدبلندتر بود و شروع به صحبت با من کرد. او گفت: «من به تو ایمان دارم. تو می توانی از پس این فشارها و مشکلات بربیای.»

۲- من این مرد را در خواب دیدم که قصد کشتن من را داشت. من در حال قدم زدن بودم که این مرد لبخندزنان به سمتم آمد. همینطور که به من نزدیک می شد، سعی کردم جیغ بکشم اما نمیتوانستم. لحظه ای که خواستم فرار کنم، شروع به خندیدن کرد. نمی توانستم سریع بدوم، در همین لحظه از خواب پریدم. این مرد را باز هم در خواب و در مکان هایی دیگر دیدم.

۳- من در خانه ام در حال آشپزی بودم . به ناگاه این مرد را در مقابلم دیدم. خواستم جیغ بکشم ولی او گفت که به من صدمه ای نمی زند. گفت می خواهم به تو کمک کنم. گفت برای کارهایی که می خواهی انجام دهی بیشتر فکر کن و با عجله تصمیم نگیر .

۴- من در بیمارستانی قدیمی ایستاده بودم و یک برانکارد قدیمی در آنجا رها شده بود. تا به حال در چنین مکانی نبودم؛ اما احساس کردم که آنجا را می شناسم. درحالی که از راهرویی عبور می کردم، این مرد را دیدم که با اشاره، مرا صدا می زند تا او را دنبال کنم.

به دلایلی به نظر ترسناک می رسید. به طور نامفهومی برسر من فریاد می کشید. بنابراین سعی می کردم که به دنبالش بروم. اما وقتی از راهرو گذشتیم، در حالی که لبخند می زد و یک چاقوی جراحی در دست داشت، در مقابلم ایستاد. آنگاه متوجه شدم او قصد جانم را دارد. سعی کردم فرار کنم اما نمی توانستم حرکت کنم. در حالیکه به طور عجیبی می خندید، سعی کرد تا گلویم را ببرد. در همان لحظه از خواب پریدم؛ اما گلویم به شدت درد می کرد به طوریکه قادر به صحبت نبودم.

۵- من ۶ سال داشتم و او حدودا ۳۲ ساله بود.به سمتم آمد و دستم را گرفت. او به من گفت که به تختم بروم و بخوابم. من به حرفش گوش کردم و خوابیدم. بعداز مدتی او اسم مرا صدا زد و مرا از خواب بیدار کرد اما پتو را از روی سرم برنداشتم. او به طور خوشایندی گفت: « بیدار شو الکس. من به تو صدمه نمیزنم.» من پتو را به آرامی از روی سرم کنار زدم و او را دیدم. او بر روی لباسش برچسب اسمی داشت که متوجه شدم نام اوست. اسم او دان بود.

چه فرضیه هایی مطرح شده است ؟

برخی می گویند احتمالاً این مرد، انسانی واقعی است که توانایی سیر در رویای افراد را دارد و یکی از فرضیه های قوی هم این مورد است یعنی فرد توانایی رویاسازی دارد.عده ای او را متعلق به سیاره ای دیگر می دانند و عده ای دیگر می گویند او از موجودات ماورایی است که در رویاهای افراد آشکار می شود. پوستر و عکس هایی از این چهره در تمام جهان منتشر شده است. وب سایت این کمپین، پوسترهایی از آن را در کشورهای لتونی، برزیل، آلمان و جاهای مختلف دنیا نشان می دهد . اگر شما هم این مرد را در خواب دیده اید به سایت زیر که به عنوان منبع معرفی شده بروید و این موضوع را از طریق فرم تماس با ما اعلام کنید. توجه داشته باشید که باید قبل از خواندن این پست و دیدن این عکس او را در خواب دیده باشید و هیچگونه تصویری از این فرد در ضمیر ناخودآگاه شما وجود نداشته باشد.

منبع : +

لینک کوتاه مطلب :

درباره سعید جنگ جوی

من سعید جنگ جوی هستم و برخلاف نامم صلح جو و صلح طلب هستم از آنجایی که مهندسی آی تی خوندم و از طرفی به روانشناسی علاقه دارم این دو علاقه به هم پیوسته و این سایت موفقیت رو بوجود آورده است. شاد و خندون باشید ;)

۱۸ دیدگاه

 1. بیشتر وقتها اتفاقی ک برای من روز بعد میخواد بیفته توی خواب یه اشاره ای بهش میشه که همیشه یادم میمونه.
  من توی خواب یه همچین شکلی رو دیدم ابروهاش ولباش همین شکلی بود اما سنی حول حوش ۲۰ رو داشت که اومد و از کنار من ردشد و یه نگاه عمیقی هم بمن کرد، یادم میاد تو یه روستایی بودیم که تا حالا همچی جایی نرفته بودم. این جریان ربطی به این موضوع نداره اما این اتفاقات گاهی باعث گیجی من میشه:)

 2. خودتونو گول نزنید
  همین

 3. خودتونو گول نزنید
  خیلی طبیعیه که اگه بچه چیزی زیاد فکر کنی ,ا(ونم مسئله ایی مثل این)حتما اتفاق می افته
  بعدشم سند و مدرکتون چیه ؟ کدوم محققا (اسمشون)به این نتیجه رسیدن؟
  و بعد اگه میشه اسم سایتتونو تغییر بدین چون به هیچ عنوان به موفقیت ربطی نداره

  • با سلام خدمت شما جناب آقا یا سرکار خانم …
   چقد عصبانی !؟ این حرف گفته من نیست که دوست عزیز ، این فقط یه نقل قول هست … و منبع رو هم نوشتم !
   و میگم حرف من نیست دلیل بر این نیست که کلا ردش میکنم و اگر هم در وب موفقیت نوشته شده دلیل بر این نیست که کاملا تاییدش کرده باشم.
   حرف های اینچنینی را با ذکر منبع مشخص می کنم و فقط بنده یک بازنشر کننده مطلب هستم در این مواقع !
   درضمن ، شما کجا بودین تاحالا (شوخی)؟! اینهمه حداقل ۲۰ پست اخیر این سایت روانشانسی هست و بعد از این پست ها یه مطلب هم که میذاریم تا تنوع ایجاد شه شما اعتراض میکنید !؟ خوب سایت نیاز به تنوع داره و با این حال من این مطلب رو دور از مساله روانشناسی نمی بینم !
   درضمن من به بقیه دوستان هم عرض کردم هرچیزی رو که در اینترنت میبینید فکر نکنید حقیقت داره ، نویسنده رو علامه دهر و خودتون رو صرفا خواننده نبینید! اگر به مطلبی شک داشتید کافیست در مورد آن در گوگل و سایت های خارجی تحقیق کنید !
   من اشاره ای به مدرک و اسناد نکردم ولی شما که اشاره کردین پس باید برای اثبات حرفتون (برای رد این مساله) مدرک و اسناد بیارید و به بنده در مورد اصلاح این پست کمک کنید ! قول میدم با نام خودتون اصلاحیه ای در سایت بزنم ! ولی این رو هم بدونید که هر پستی اینچنینی که زده میشه حداقل در ۱۰ سایت خارجی در موردش سرچ میشه و اگر دلیل قانع کننده ای داشت در این وب نوشته میشه …
   در مورد اسم سایت ! میشه بفرمایید اسمشو به چی تغییر بدیم ؟اگر قانع کننده بود و همراه با سند بود حتما که تغییر خواهیم داد.
   با احترام 😉

   • من منظور بدی نداشتم (به قول شما با لحن بدم)
    من تو سایت موفقیت عضو شدم و شما هم اگه خیلی تو این مدار بوده باشید باید بدونید که تو بحث موفقیت تنوع زیاده و لزومی نداره که از بحثای دیگه تو سایتتون بزارین
    شما تو بعضی از پستاتون از فقر صحبت میکنید
    از خرافات و ویدئو های ساختگی
    پستای عشقی و احساسی خیلی زیاد
    ولی پستی خب درمورد موفقیت کمتر بوده
    من نمیدونم اسم سایتتونو چی بزارین اما لطفا سایتتونو درحد اسم موفق بودن و موفقیت بالا بکشید

 4. بنویسبن!!
  بازم *** بنویسین که خوب مینویسین!

  • ممنون از نظر لطفتون !!!!!
   فکر کنم باید تجدید نظری در ادبیاتتون بکنید دوست عزیز … اینجا هیچ نظری سانسور نمیشه ولی مجبور شدم قسمتی رو سانسور کنم …

 5. سلام آقای جنگجو، به نظرم شاید عکسشو دیدن به خاطر همین توی خوابشون میاد.
  راستی خیلی سایتون خوب هست، خوبه که توش تنوع هم هست، میشه درباره قانون جذب( راز) مطالب بزارین، آیا این قانون واقعی؟ یعنی میشه بهش اعتقاد پیدا کرد؟ آخه من شنیدم کتاباش غیر قانونی شده و ایران این قانونو رد کرده

 6. من که یادم نمیاد تا حالا دیده باشمش!:d
  البته امشب به احتمال ۹۰ درصد می بینم!:))
  فکر کنم قیافه ش شبیه یکی از بازیگرای یه فیلم معروفِ که تو بیشتر کشورهای دنیا پخش شده،واسه همین خیلیا تو خواب دیدنش!!!!:d

 7. آقای جنگجو هر مطلبی را تو سایتت منتقل نکن!!!

 8. این تصویرشیطانه.من قبل ازخواندن متن میدانستم تصویرشیطانه.باخواندن متن بااطمینان بیشتری میگم شیطانه

 9. من ازش می ترسم??? من و خواهرم خیلی از این مرد می ترسیم?خواهرم بعد از دیدن این عکس او را در خواب دید?من ازش ترس دارم?این مرد خیلی ترسناک است ? موهاش _ خط اخمش _ لب های خشکیده خیلی زشت و ترسناک هستن?اسمش دان هست

 10. امیدرضا رضائی زاده

  منم در خواب امشب میبینمش چون عکسش ی طوری که بعد از دیدنش …

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.